Adam Abramovič – Akademie bezpečné vydělávání je podvod

V této recenzi se zaměříme na další podvodný projekt, který pod záminkou jednoduchosti a vysokých zisků láká k obchodování binárních opcí. Projekt, který se internetem šíří hlavně formou reklamních bannerů, se jmenuje Bezpečné vydělávání. Podvodníci použili snad všechny známé triky, jak přimět návštěvníky jejich webu k registraci. Na podvodném webu tak nechybí sliby vysokých zisků, fascinující příběhy neexistujících lidí a nechybí ani varování, že registrovat se může jen omezený počet lidí.

Jak funguje Bezpečné vydělávání?

Autorem je jistý Adam Abramovič, který vytvořil metodu pro obchodování binárních opcí, která jej udělala milionářem. Tuto metodu se rozhodl úspěšný obchodník Adam Abramovič sdílet i s ostatními lidmi. Proto vytvořil Abramovičovu Akademii, jejíž členové získají potřebné vědomosti, aby mohli sami vydělávat závratné sumy peněz.

Web Bezpečné vydělávání je jen jednou z mnoha verzí jednoho podvodu, které na internetu můžete najít.  Cizojazyčné verze mnohdy vypadají stejně a ani obsahově se příliš neliší. Jedinou odlišností je kromě použitého jazyka název webu a jména, která web uvádí. Na španělské verzi je autorem například Javier Ortega, zatímco na italské je uveden Adamo Tiratore. Je evidentní, že tito obchodníci (včetně Adama Abramoviče) ve skutečnosti neexistují.

Podvodníci se usvědčili sami

Datum publikace článku na webu Bezpečné Vydělávání se každý den aktualizuje. Aktualizuje se také datum, do kterého je nutné provést registraci. Článek tak vypadá aktuální a jeho čtenáři mají pocit, že tato příležitost už dlouho nepotrvá. Ze stejného důvodu autoři tvrdí, že se může registrovat jen omezený počet lidí. Na tuto lež ale narazíte snad ve všech podvodných projektech, které souvisí s binárními opcemi.

Na webu bezpecnevydelavani.com (Bezpečné vydělávání) a na webu levnytrh.com, který propaguje ten stejný podvod, můžete najít několik recenzí od údajných členů Akademie. U těchto recenzí jsou umístěny i fotografie těchto lidí. Problém je v tom, že autoři použili pro většinu jazykových verzí stejné fotografie, ale napsali k nim různá jména. Zatímco na české verzi je například pod jednou fotografií jméno Barbora Šindelářová, na italské verzi je u té stejné fotografie napsáno Marta Pallino. I tyto recenze jsou tedy podvod.

Bezpečné vydělávání Adama Abramoviče není první

Na zahraničních verzích můžete narazit také na falešné diskuze, plné kladných recenzí. Do diskuzí ovšem nelze přidávat nové komentáře ani reagovat na ty staré. Měnící se datum, více jmen u jediné fotografie, uměle vytvořená diskuze a sliby vysokých zisků jste mimochodem mohli vidět i u dalšího podvodu Star News5, který se na internetu nedávno objevil.

Na závěr jen zopakujme, že binární opce samotné nejsou podvod. Existuje ale řada podvodných projektů, které binární opce pro jejich jednoduchý princip zneužívají. Abramovičova Akademie je jedním z nich. Podvodníci se vás snaží přimět k registraci u nějaké brokerské společnosti a vůbec jim nejde o váš zisk. Chcete-li binární opce obchodovat, pak se určitě vyhněte podobným projektům, „zaručeným“ strategiím a vysoce výnosným automatickým programům. Ušetříte tím nejen své peníze, ale také svůj čas.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.