Kollárův obchodní ústav je velký podvod na obchodníky

Martin Kollár je údajně úspěšný obchodník, který si obchodováním přes internet vydělal miliony korun. Vytvořil jednoduchou metodu, pomocí které lze na binárních opcích vydělávat tisíce korun každý den a to bez jakýchkoliv znalostí a zkušeností. Nyní úspěšný obchodník založil tzv. Kollárův obchodní ústav, jehož členové získají k obchodní metodě návod. Počet členů je ale omezen na 50 a proto Martin Kollár upozorňuje, že zájemci by si s registrací měli pospíšit.

Článek o Martinu Kollárovi zveřejnil portál The Wallet Magazine, ačkoliv označení portál je v tomto případě nepřesné. Web totiž obsahuje jen jeden článek a veškeré funkční odkazy směřují na registrační web obchodního ústavu. Otázkou tedy je, zda je takový web důvěryhodný.

Proč nedůvěřovat webu The Wallet Magazine?

Pokud prozkoumáte web The Wallet Magazine podrobněji, najdete hned několik nesrovnalostí. Například do diskuze pod článkem nelze přidat komentář, datum na webu se každý den aktualizuje a stáří článku je stále 7 hodin. Počet omezených registrací je taky nesmysl, protože na registračním webu se neustále zobrazují 2 zbývající místa. Na stejném webu je i několik recenzí, ve kterých klienti Kollárův obchodní ústav vychvalují. Fotografie klientů ale pocházejí z internetové fotobanky, takže se těmto recenzím nedá moc věřit.

Pokud navíc zadáte adresu podvodného webu (levnytrh.com) do vyhledávače, najdete zajímavou věc. V minulosti byl totiž na tomto webu smyšlený článek o jistém Vojtěchu Wagnerovi, který údajně také vytvořil ziskovou metodu pro obchodování binárních opcí a také založil vlastní projekt (Akademie Vojtěcha Wagnera), v rámci kterého zveřejnil svoji metodu několika registrovaným klientům. Jinými slovy, stejný příběh, ale s jinými jmény a fotografiemi.

Pokud se do projektu Obchodní ústav zaregistrujete, vyzve vás klientská podpora k vytvoření obchodního účtu u nějakého brokera na binární opce. Po vytvoření účtu budete muset k brokerovi poslat peníze, se kterými budete obchodovat. Za přivedené klienty získají podvodníci od brokera smluvené provize. Strategii, kterou získáte, si pravděpodobně nebudete moci otestovat na demo účtu ani nijak jinak. Tím byste totiž mohli odhalit, že metoda není zisková.

Podvodů s binárními opcemi ubylo

Ačkoliv podvodné projekty lákající na binární opce stále existují (viz Abramovičova Akademie, Czech Method…), jejich počet se snížil. Tedy alespoň co se týče podvodných webů v českém jazyce. Důvodem může být fakt, že binární opce už nejsou tak neznámé jako dřív. Lidé vědí, že vydělávání na binárních opcích vyžaduje důkladnou přípravu a pro podvodníky je obtížné někoho přesvědčit o opaku.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.