Obchodování u eToro – zkušenosti, recenze, návod, reference

Obchodovat na burze a dosáhnout stabilního výdělku není vůbec snadné. Někomu chybí potřebný čas, jinému zase nezbytná píle. Zejména pro tyto lidi bude velmi lákavý copy-trading. Při něm totiž obchodníci na základě statistik rozhodují, které tradery budou kopírovat. Jednu z nejpočetnějších obchodních sociálních sítí provozuje broker eToro. Je v tomto případě kvantita zárukou kvality?

Recenze eToro - Obchodování u eToro - zkušenosti, recenze, návod, reference

Navštívit brokera eToro77% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze

Je eToto důvěryhodný broker?

Broker má licenci regulačních úřadů CySEC a FCA. Povolení k činnosti na území České Republiky brokerovi udělila ČNB v roce 2010. Vklady klientů jsou pojištěné do výše 20 tisíc EUR proti úpadku brokera. eToro je tedy důvěryhodná společnost, na jejíž činnost dohlíží regulační úřady.

Broker eToro je Market Maker broker. Na oficiálním webu brokera je uvedeno, že eToro využívá technologie STP brokerů a obchodování probíhá bez zásahu dealing desku. V praxi to znamená, že několik velkých finančních institucí poskytuje brokerovi ceny a likviditu. eToro vydělává na spreadech, o které původní ceny navýší. Spready na měnových párech u eToro (rozdíl mezi nákupní a prodejní cenou aktiv) jsou obvykle fixní a začínají na hodnotě 2 pipů.

77% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze

Zkušenosti s eToro

V internetových diskuzích můžete najít kladné i záporné recenze a zkušenosti klientů. Počet stížností je ale vzhledem k celkovému počtu uživatelů eToro téměř zanedbatelný. Klienti si například stěžují na neoprávněné uzavření účtu nebo vysoké spready. Několik stížností se týká poplatků, o kterých klienti netušili. Pokud se ale důkladně seznámíte s obchodními podmínkami, pak vás žádné poplatky nepřekvapí. Broker si například účtuje poplatek za výběr peněz, konverzní poplatek nebo měsíční poplatek 5$ od neaktivních účtů.

Mnoho lidí se k eToro registrujete kvůli sociálnímu obchodování. Na kopírování ostatních obchodníků sice lze vydělat, ovšem nečekejte žádné závratné sumy. Obchodníci se shodují na tom, že dosáhnout stabilního zhodnocení kolem 10% měsíčně není vůbec jednoduché. Mnoho uživatelů dokonce na kopírování prodělalo.

Než začnete investovat

Tradeři bez zkušeností mají tendenci obchodovat na základě předtuchy a pocitů a využívat vysokou finanční páku, což často vede k neúspěchu. Začátečníky broker před nezodpovědným obchodováním varuje a poskytuje několik funkcí, které mají snížit riziko. Mezi nimi je omezení finanční páky, investování maximálně 20% prostředků nebo limit 40% účtu pro kopírování jednoho obchodníka.

Obchodovat bez zkušeností je ale nezodpovědné a žádné omezení ani funkce, které broker připravil, na tom nic nemění. Pro začátečníky je mnohem užitečnější demo účet eToro, na kterém si mohou vyzkoušet i kopírování ostatních traderů, což v minulosti broker neumožňoval.

Zdroj: Recenze eToro – zkušenosti s obchodováním, demo, diskuze

77% maloobchodních CFD účtů přichází o peníze

Přehled (WatchList) eToro

Přehled (WatchList) eToro

Platforma sociálního obchodování eToro

Platforma sociálního obchodování eToro

Podobné příspěvky: Markets.com, Top Option, ETX Capital, StockPair, High Low

Souhrnná recenze brokera IQOptions

Recenze eToro
  • Bezpečnost a reputace
  • Obchodní platforma, možnosti obchodování
  • Klientská podpora, komunikace
  • Poplatky a bonusy
4.4
   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.