Podvod: Miroslav Kadlec a jeho unikátní strategie peníze nevydělá

V této recenzi se zaměříme na web miroslavkadlec.com, na kterém autor Miroslav Kadlec zveřejňuje metodu, pomocí které „vydělal pořádné peníze na internetu“. Tato metoda totiž spočívá v obchodování binárních opcí pomocí jednoduchého vyhledávání rostoucích a klesajících trendů.

Autorem webové stránky je údajně Miroslav Kadlec z Brna, který dříve pracoval jako řidič kamionu. Zbohatnout se mu podařilo díky jednoduché obchodní metodě, kterou nyní zveřejňuje na svém webu a mohou ji tak využít všichni zájemci.

Unikátní obchodní metoda?

Strategie, díky které Miroslav Kadlec zbohatnul, je založena na vyhledávání trendů. Vychází z jednoduchého předpokladu, že pokud cena nějakého aktiva delší dobu roste, měla by růst i v blízké budoucnosti. Pokud naopak v cenovém grafu pozorujete klesající trend, měla by cena i nadále klesat.

Problém je, že měnové a akciové trhy se neustále mění. Z pouhého pohledu na graf jen stěží určíte, kdy dojde ke změně trendu a kdy bude naopak trend přetrvávat. Cena navíc neustále kmitá, takže i když se trend nezmění a cena se bude pohybovat ve směru, který jste předpověděli, může se transakce uzavřít právě v okamžiku, kdy dojde ke krátkodobému vychýlení ceny ve váš neprospěch.

Pokud se budete rozhodovat na základě této jednoduché strategie (cena roste = investujete na růst/ cena klesá = investujte na pokles), velmi riskujete. Vaše šance na úspěch je totiž téměř stejná, jako když budete uzavírat úplně náhodné transakce.

Podrobnější informace zde: Recenze: Miroslav Kadlec je podvod

Otestujte si strategii bez rizika

Pokud se rozhodnete strategii vyzkoušet, doporučujete vám obchodovat na demo účtu. Na demo účtu na binární opce máte stejné podmínky jako na reálném účtu, takže i výsledky by se neměly lišit. Obchodujete ale s virtuálními penězi, takže neriskujete ztrátu vlastních peněz. Využívání demo účtu je samozřejmě bezplatné a nezávazné. U některých brokerů si můžete cvičný účet aktivovat sami během několika minut (např. IQOption).

Miroslav Kadlec neexistuje

Na internetu můžete najít úplně stejnou webovou stránku, jejímž autorem ovšem není Miroslav Kadlec, ale Tomáš Stodola z Brna. Podvodná webová stránka existuje navíc i v cizojazyčných verzích. Každý verze uvádí jako autora někoho jiného. Autorem německé verze je například Paul Junker z Berlína, anglický web vytvořil Scott Evans a na slovenských stránkách se zase dočtete o Tomáši Stodolovi z Prešova. Všichni tito lidé mají údajně 26 let, pracovali jako řidiči kamionů, doporučují stejnou strategii a mají i stejné fotografie. Je tedy jasné, že všichni jsou vymyšlení.

Podvody, které zneužívají binární opce, často odkazují na neexistující obchodníky. Stačí si vyhledat jména Martin Kozel, Martin Pospíšil nebo Adam Abramovič. Také tito fiktivní obchodníci totiž slibovali metody, které měly zjednodušit obchodování s binárními opcemi a vydělávat vysoké zisky. Stejně jako projekt Miroslava Kadlece jsou ale i jejich webové stránky plné lží a zkreslených informací. Pokud vás zaujme nějaký systém na binární opce, který slibuje vysokou úspěšnost, důkladně si ověřte jeho důvěryhodnost.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.