Recenze: Kdo je Tomáš Stodola, záhadný milionář z Brna?

Tomáš Stodola je údajně úspěšný obchodník, který díky unikátní strategii zbohatnul na binárních opcích. Pan Stodola se rozhodl, že obchodní strategii zveřejní zdarma a umožní tak i ostatním lidem vydělávat z pohodlí domova a dosáhnou finanční nezávislosti. Dejte si ale pozor, je to pouhá reklama a slibovaná strategie vám peníze nezhodnotí.

Webovou stránku údajně vytvořil Tomáš Stodola z Brna, kterému je 26 let. Než začal vydělávat na binárních opcích, pracoval jako řidič kamionu. Tomáš Stodola tvrdí, že během prvního půl roku obchodování dokázal zhodnotit počáteční kapitál 3000 CZK na první milión.  V článku je naspané, že autor nyní vydělává 300 000 CZK měsíčně, v nadpise je ale pro změnu uvedeno 200 tisíc.

Tomáš Stodola a jeho strategie

Obchodování pomocí jeho strategie prý nevyžaduje žádné znalosti ani zkušenosti. Smyslem strategie je vyhledávání rostoucích a klesajících trendů. Tomáš Stodola tvrdí, že pokud cena aktiva (např. akcie Googlu) delší dobu roste/klesá, pak bude růst/klesat i v blízké budoucnosti. Pokud tedy vidíte, že cena některého aktiva se pohybuje delší dobu jedním směrem, máte předpokládat, že se směr nezmění a podle toho uzavřít transakci.

Zní to jednoduše a logicky, takže mnoho lidí uvěří, že by tato strategie mohla fungovat. Uzavírat transakce na základě jediného pohledu na graf je ale velmi riskantní. Taková strategie je spíše hazardní hrou než skutečným obchodováním. Měnové a akciové trhy jsou totiž dynamické, takže se velmi rychle mění.  Pokud se podíváte na cenový graf libovolného aktiva, tak uvidíte, jak hodnoty kmitají a jak se rostoucí, stagnující a klesající trendy neustále mění.

Pokud si založíte demo účet na binární opce, můžete si strategii sami a bez rizika vyzkoušet. Je to samozřejmě bezplatné a nezávazné. Podmínky na reálném účtu a demo účtu jsou stejné, ale zisky a ztráty na demo účtu nejsou skutečné. Pokud si ale budete demo účet zakládat, určitě si zvolte kvalitního a regulovaného brokera s dobrou pověstí.

Zdroj: Tomáš Stodola – recenze na webu Binárník

Web Tomáše Stodoly není důvěryhodný

Příběh o Tomáši Stodolovi najdete hned na několika různých doménách (tomas-stodola.com, tomasstodola.com , vydelej-penize.com, tajny-vydelek.com). Na internetu existuje navíc ten stejný příběh se stejnými fotografiemi, ovšem jako autor je uveden Miroslav Kadlec. Je tedy jasné, že se jedná o podvod a zmiňovaný Tomáš Stodola ani Miroslav Kadlec neexistuje.

Podvodníci k obchodování binárních opcí nelákají ale pouze české čtenáře. Příběh o 26letém úspěšném obchodníkovi, který začínal jako řidič kamionu, existuje i v němčině, angličtině, nebo například ve slovenštině. Jediným rozdílem je vždy jméno obchodníka (Paul Junker, Scott Evans, Shaun Meyers…). Cílem všech těchto projektů je přimět čtenáře k registraci a k obchodování u doporučovaného brokera.

Obchodování binárních opcí a podvody

Pokud vám na nějakém webu nabízejí obchodní program, jednoduchou strategii nebo výnosné obchodní signály, buďte opatrní. V drtivé většině případů se totiž jedná o podvod. Podvodné projekty obvykle slibují vysoké zisky v krátkém časovém horizontu a mnoho z nich odkazuje na neexistující obchodníky (např. ZmenZivot.com a Daniel Dale). Chcete-li na binárních opcích vydělávat, budete se muset důkladně připravit a pravidelně vzdělávat. Vydělávání na binárních opcích není opravdu tak jednoduché, jak se vás snaží podvodníci přesvědčit.

Podrobnosti zde: Podvod: Tomáš Stodola a binární opce – recenze, diskuze

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.