Binární opce jsou podvod?

Binární opce lze veřejně obchodovat teprve několik let a většina lidí stále netuší, co si pod tímto neznámým pojmem představit. Když se pak někde s binárními opcemi setkají, bývají to často podvodné webové stránky, které binární opce prezentují jako zázračný investiční nástroj. Ve skutečnosti se jedná o běžný způsob investování, který vyniká svým jednoduchým principem, nikoliv ale jednoduchostí profitovat.

Podvodné obchodní programy na binární opce

Nejlacinější kořistí jsou pro podvodníky začínající investoři, kteří kvůli nedostatečným znalostem často naivně věří téměř všemu. Podvodníci vytváří webové stránky, na kterých pod jménem fiktivního úspěšného investora (Miroslav Kadlec, Tomáš Stodola) představují binární opce jako něco zázračného. Slibují výnosnou obchodní strategii za pouhou registraci. Ačkoliv by podobné propagační weby někde jako podvod ani nepovažoval, ve skutečnosti mají na svědomí tisíce ztrátových transakcí.

Další kategorií jsou obchodní programy na binární opce. Ty na rozdíl od pouhé strategie investorům dávají už konkrétní obchodní signály nebo mohou transakce uzavírat sami. Podvodné automatické obchodní programy pouze generují náhodné transakce, což zákonitě vede ke ztrátě. Mezi nejznámější z nich patří OptioNavigator, Free Diamond App atd.

Kompletní informace o podvodech včetně konkrétních příkladů naleznete na webu Binární opce podvody.

Cílem těchto projektů není obrat investora o jeho kapitál, ale zajistit co nejvíce nových obchodníků brokerovi. Proto často nepřipouštějí žádné riziko a naopak slibují rychlé a snadné zbohatnutí. Úspěšnost dosažená pomocí těchto projektů je ale příliš nízká na to, aby obchodník mohl dlouhodobě profitovat.

Podvody ze strany brokerů?

Obchodníci by si měli dát pozor také na samotné brokery. Brokeři totiž při obchodování vytváří protistranu svých klientů. Pokud klient prodělává, peníze získává broker a naopak. Jak se v minulosti již několikrát ukázalo, brokeři mohou manipulovat s cenami aktiv a výrazně tak ovlivňovat úspěšnost klienta. Někteří brokeři zase komplikují nebo zcela zamítají výběry peněz z obchodních účtů. Záminkou k deaktivaci účtu může být i brokerem vymyšlené porušení obchodních podmínek.

Další nebezpečnou praktikou může být psychický nátlak na klienta. Nejeden obchodník přišel o své peníze poté, co podlehl nátlaku brokera a investoval podle jeho doporučení. O svém kapitálu rozhodujte sami a nesvěřujte jej žádným neznámým společnostem a obchodním programům, které nemáte osobně otestované (např. pomocí demo účtu u IQ Option).

Vliv brokera na obchodování je velký a ne každý broker je zaštítěn regulovaným a spolehlivým provozovatelem.  Ani samotné regulace ale nejsou zárukou stoprocentního bezpečí. Rozeznat kvalitního a pochybného brokera vám bezpečně pomohou nestranné recenze a zkušenosti stávajících klientů, které naleznete i v internetových diskuzích. U kvalitního brokera na binární opce se nemusíte bát žádných podvodů.

Binární opce nejsou podvod, ale bývají pro podvody často využívané. Proto mnoho lidí opce ihned zavrhne, ačkoliv bezpečné obchodování je poměrně jednoduché. Stačí si uvědomit, že binární opce nejsou zlatý důl, nýbrž běžný investiční nástroj.  Chcete-li stabilně a dlouhodobě vydělávat, musíte věnovat čas a úsilí důkladné přípravě i výběru brokera. A nikdy hlavně nevěřte, že za vás bude vydělávat nějaký neznámý systém nebo investor.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.