Podivné chování brokera Binatex hraničí s podvodem

V této recenzi bych se rád věnoval společnosti Binatex, která se zaměřuje na investiční služby v oblasti obchodování binárních opcí. Broker totiž začal cílit na české obchodníky, což kromě několika rozporuplných reklam dokazuje i kompletní překlad webu a platformy do češtiny.

O společnosti Binatex

Založení společnosti se datuje k roku 2015, ale první recenze a ohlasy se na internetu objevily až na konci roku 2016. V té době také společnost začala aktivně působit na sociálních sítích. Jedná se tedy o relativně nového brokera na binární opce. Sídlo provozující společnosti je podle oficiálního webu ve Skotsku, pobočky má Binatex v Rusku a na Marshallových ostrovech.

Binatex je podvod

Binatex je podvod

Podrobnosti o společnosti Binatex v recenzi.

Společnost je licencovaná u ruského úřadu FMRRC, ale licenci uznávaného kontrolního úřadu CySEC společnost nezískala. Na Binatex se tak nevztahuje pojištění peněz klientů do 20 tisíc EUR. Zároveň se ale na společnost nevztahuje ani zákaz finančních bonusů za vklady, takže Binatex nabízí bonus v rozmezí 15 až 60 %. Na obdržení a výběr bonusové částky se ovšem vztahují různé podmínky, které by si měl každý zájemce důkladně pročíst. Rozhodně to totiž nefunguje tak, že získáte bonus a hned si ho budete moci vybrat.

Platforma, obchodování a platby u Binatex

Broker má vlastní obchodní platformu. Jedná se o klasickou webovou platformu, takže nemusíte nic stahovat ani instalovat. Na platformě jsou pouze klasické a krátkodobé opce, asi pět desítek různých instrumentů (měnové páry, akcie, kryptoměny) a minimální transakce je 1$. Zhodnocení (profit) je obvykle v rozmezí 60-80%. O víkendu, kdy lze obchodovat pouze kryptoměny, je zhodnocení podstatně nižší (pouze 10%). Platforma Binatex umožňuje odprodej opcí a obsahuje i několik nástrojů pro technickou analýzu grafu.

Minimální vklad je 10$ a výběr je možný od 5$. Broker přijímá platby kartami nebo přes vybrané elektronické peněženky. Obchodování u brokera Binatex si ale můžete vyzkoušet i bez vkládání peněz, jelikož broker poskytuje bezplatný demo účet s virtuálním vkladem 1000$. Demo účet je ideální pro otestování platformy a pochopení principu opcí. Nemyslete si ale, že když se vám podaří vydělat na demo účtu, budete vydělávat i na reálném účtu. Na demo účtu u Binatexu jsou totiž mnohem výhodnější podmínky (vyšší zhodnocení a návrat 10% investice ze všech neúspěšných transakcí) než na reálném účtu.

Podivná reklamní kampaň

Hlavním důvodem této recenze je ale podivná reklamní kampaň, která doporučuje obchodovat u brokera Binatex. Jedná se o několik webových stránek, které vypadají jako obyčejné informační portály, ale obsahují vždy jen jeden smyšlený článek o nějaké osobě, která dokázala navzdory nepříznivé životní situaci během krátké doby zbohatnout.

Falešný pizzař z Prahy

Falešný pizzař z Prahy

Příkladem může být například Richard Horáček z Prahy, který si dle webu Business Events zakoupil během několika měsíců 2 domy na venkově, Ferrari a navíc splatil všechny své dluhy. To vše díky službě Binatex. Svůj příběh popisuje takto – Vytvořil jsem si skutečný účet a vložil jsem si do něj své poslední peníze. Další den jsem se probudil, otevřel jsem si účet a zjistil jsem, že jsem si přes noc vydělal 167$. O dva týdny později jsem splatil svoji půjčku, koupil jsem si auto, abych se rychleji dostal do nemocnice a zaplatil jsem za léčbu pro svoji matku. O další dva týdny později jsem si koupil dva domy na venkově. A to vše aniž bych musel vyjít z domu a bez vysokoškolského diplomu. Bohužel, stejně jako všechny ostatní weby, které doporučují brokera Binatex, je i tento plný lživých informací a falešných fotografií – například muž na fotce, který má být Richard Horáček z Prahy, je ve skutečnosti Timothy Drake. Jeho snímek, který můžete vidět na jeho Instagramu, tak zřejmě autoři webové stránky ukradli …

Zmiňované články se čtenáře snaží přesvědčit o tom, že je obchodování binárních opcí u Binatexu opravdu snadné a zbohatnout může každý. Bez zkušeností jsou ale binární opce jako hazardní hra, ve které máte malou šanci na úspěch. Čeští obchodníci by si proto obchodování u společnosti Binatex měli důkladně promyslet. Nejen že broker nemá licenci ČNB a tudíž nemá povolení působit na území ČR, ale v Česku navíc působí mnoho důvěryhodných licencovaných brokerů, kteří nelákají nové (a naivní) obchodníky nesmyslnými sliby snadného zisku.

Zdroj: Působení brokera Binatex.com na českém trhu je nelegální!

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.