Binární opce – demo účet u ověřeného brokera, demo bez vkladu

Pochopit princip binárních opcí je jednoduché, ale dokázat dlouhodobě profitovat se každému nepodaří. Ačkoliv není možné riziko při obchodování úplně eliminovat, lze jej efektivně snížit a to zejména zodpovědnou přípravou a pravidelným vzděláváním.

Jednou z nejpraktičtějších pomůcek pro začínající i pokročilé tradery jsou cvičné demo účty, které téměř dokonale simulují skutečné obchodování. Kapitál, který je obchodníkovi na demo účtu přidělen, je pouze virtuální a nemá vliv na peníze na reálném účtu (viz. binární opce demo).  Na demo účtu tedy nikdy nezbohatnete, ale ani neproděláte.

Binární opce - demo účet se od reálného účtu neliší

Binární opce – demo účet se od reálného účtu neliší

Většina brokerů vyžaduje od klientů vklad peněz na skutečný účet před aktivací demo účtu.  Po splnění všech požadavků broker aktivuje cvičný účet s předem smluveným kapitálem. Obchodování na demo účtu je vždy zdarma a zisky i ztráty jsou jen virtuální, takže váš vklad nijak neovlivní. U licencovaných brokerů máte navíc jistotu, že si své peníze můžete kdykoliv vybrat zpět (důrazně proto doporučujeme zřizovat demo účty u ověřených brokerů). Vklady klientů totiž brokeři nesmí blokovat. Ačkoliv tedy obchodníci musí provést vklad, jejich peníze zůstanou nedotčené, i kdyby všechen kapitál na demo účtu ztratili.

U kterého brokera zřídit demo účet?

Drtivá většina českých traderů obchoduje binární opce u brokera Top Option. Tento broker nabízí jedny z nejvýhodnějších podmínek pro začátečníky i pokročilé, disponuje propracovanou a rychlou obchodní platformou a je také kompletně v češtině včetně české zákaznické podpory. Pokud bychom tedy vybíraly brokera na základě reputace a oblíbenosti u ostatních obchodníků, byl by broker Top Option jednoznačnou jedničkou.

Broker Top Option nabízí zřízení testovacího demo účtu, pro jehož otevření je nutné vložit alespoň 200USD. Tyto prostředky však lze kdykoliv vybrat zpět bez provedení jediné transakce. Demo účet je zřízen na 7 dnů, pokud však obchodníkovi tato doba na testování nestačí, lze ji prodloužit po domluvě se zákaznickou podporou až na jeden měsíc.

Otevřít demo účet u TopOption

Praktické využití a nedostatky demo účtů

Demo účet na binární opce slouží k seznámení se s prostředím platformy i na testování obchodních strategií na binární opce. Jelikož jsou na cvičných účtech použita data z reálných trhů v aktuálním čase, je výsledná úspěšnost testovaná strategie na demo účtu stejná, jako na reálném účtu. Při skutečném obchodování jde ale o vaše peníze, zatímco na demo účtu obchodujete prakticky jen s čísly.

A právě psychický nátlak na investora ani demo účet nemůže simulovat. Investor se během skutečného obchodování dostává pod tlak a může se dopouštět zbytečných chyb (viz. binární opce demo účet). Binární opce nesmí být adrenalinový zážitek a investoři, kteří nedokážou ovládat své emoce při obchodování, by se raději měli poohlédnout po jiném způsobu zhodnocování peněz, než o ně přijdou.

Některé demo účty (zejména ty bez nutnosti vkladu) mohou mít znatelně omezené funkce. Ujistěte se také, že data použitá na demo účtu se shodují s daty ze skutečného účtu. Brokerům s takovými demo účty, stejně jako brokerům bez licencí, se raději vyvarujte.

Začít obchodovat bez důkladné přípravy je hazardovaní s penězi. Před vstupem na skutečný trh by si měl úplně každý vyzkoušet obchodovat na demo účtu. I pokročilý obchodníci by měli každou novou strategie ověřit na cvičném účtu nebo pomocí backtestingu. Vždyť čas, který věnujete praktické i teoretické přípravě, vám ušetří peníze.

Demo účet na binární opce bez vkladu?

Na trhu existuje několik brokerů, kteří nabízí zřízení testovacího demo účtu bez vkladu. Pokud však neplánujete u některého z těchto brokerů obchodovat se skutečnými penězi, doporučujeme se těmto účtům vyhnout. Pokud budete využívat demo účet jiného brokera, než u kterého budete obchodovat, nemá toto testování velký význam. Platformy jednotlivých brokerů se totiž mnohdy výrazně odlišují (viz. binární opce demo bez vkladu). Proto doporučujeme zřídit demo účet u brokera, kterého jste si vybrali pro obchodování se skutečnými penězi. V opačném případě by mohlo být testování na demo účtu zcela zbytečné.

Otevřít demo účet u TopOption

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.