Martin Pospíšil z PrivydelekDoma.com je podvod

Obchodování binárních opcí bez zkušeností a znalostí jen málokdy přinese zisk. Na internetu existuje spousta projektů, které nabízejí obchodní programy, strategie nebo pravidelné investiční tipy, díky kterým prý může vydělávat každý. Jedním z takových projektů je například webová stránka privydelekdoma.com, kde se vám za pouhou registraci zpřístupní obchodní signály. Pokud se prý budete těmito signály řídit, můžete vydělat rychle a jednoduše spoustu peněz. Dá se ale takové nabídce vůbec uvěřit?

Autorem systému, který obchodní signály zasílá, je Martin Pospíšil, 36letý finanční poradce a úspěšný obchodník. On sám prý během 2 měsíců dokázal zhodnotit kapitál 2000$ na 27000$. To vše jen díky jeho systému. Martin Pospíšil se rozhodl, že bude svůj systém sdílet s několika lidmi. Proto když se včas zaregistrujete, získáte přístup k systému na jeden měsíc zdarma. Po uplynutí této lhůty se sami rozhodnete, jestli jej budete využívat i nadále za měsíční poplatek 30$.

Podvod jménem privydelekdoma.com

Obchodní signály a jejich historii můžete sledovat na webu signaly.privydelekdoma.com. Statistika uvádí úspěšnost signálů 65%, což je z dlouhodobého hlediska dostačující pro vydělávání na binárních opcích. Problém je v tom, že skutečný počet úspěšných signálů neodpovídá číslu, které ve statistikách najdete. Pokud by skutečná úspěšnost byla zmiňovaných 65%, nemuseli by autoři se statistikami manipulovat.

Na internetu existuje ten sejný web hned v několika jazykových verzích. Jedná se totiž o mezinárodní podvodný projekt. To, že česká verze je pouhým překladem zahraničního originálu, je ostatně z některých vět patrné. Překlad totiž místy působí hodně strojově, stejně jako text, který uslyšíte v propagačním videu.

Měli byste také vědět, že Martin Pospíšil vůbec neexistuje. Jeho příběh popisují i zahraniční verze projektu Martinovo signály, ovšem jméno autora je vždy odlišné. Vymyšlené jsou také recenze uživatelů, kteří si projekt vychvalují. I ty jsou totiž zkopírované ze zahraničních webů. Jen jména autorů jsou opět pozměněná.  Za zmínku také stojí také recenze jistého Ládi, u které je fotografie ženy.

Další investiční podvody

Jedna z verzí projektu „Přivýdělek na doma“ neodkazuje na binární opce, ale na obchodování forexu.  Na ní se autoři snaží čtenářům namluvit, že pomocí sociálního obchodování a kopírování ostatních uživatelů přes službu TRADEO mohou jednoduše vydělávat. Ani tato verze ale není důvěryhodná, jelikož na ní najdete mnoho lží včetně příběhu o Martinu Pospíšilovi.

Vymyšlení úspěšní obchodníci, falešné recenze a upozorňování na omezený počet míst, které má čtenáře donutit k nerozvážné registraci. To jsou typické znaky podvodů. S těmito praktikami se můžete setkat na webu zmenzivot.com (viz. obchodník Daniel Dale), u projektu Abramovičovi Akademie, u článku na webu StartUp365 atd.

Pokud vám někdo slibuje vysoké zisky bez práce a z pohodlí domova, jedná se pravděpodobně o podvod. Samotné binární opce ale podvod nejsou. Ačkoliv vydělávání pomocí opcí není jednoduchá záležitost, není to také nic nedosažitelného. Podvodné systémy slibující miliony vás ale o peníze vždy připraví.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.