Na internetu se objevil další podvod, který doporučuje obchodovat binární opce. Řeč je o webové stránce vydelek-penez.com (Výdělek Peněz). Na této stránce se píše o 27letém muži z Prahy, který vydělal za týden práce z domu 3000 EURO. Tak vysokých zisků dosáhl údajně díky jednoduché strategii na binární opce, která spočívá ve vyhledávání trendů v grafech.
Doporučovaná strategie vám ale žádné peníze nevydělá. Uzavírat transakce na základě letmého pohledu do grafu si nedovolí většinou ani ti největší profesionálové. Může se sice stát, že budete mít štěstí a bude se vám nejprve dařit. Dříve nebo později ale začne být takové obchodování ztrátové.
Vydelek-penez.com (Výdělek peněz) je pouhá reklama
Web vydelek-penez.com doporučuje obchodovat u brokera TopOption, ale pod článkem o Martinu Kozlovi je registrační formulář k brokerovi IQOption. Pravdou je, že se jedná o kvalitní brokery na binární opce. Oba tito brokeři jsou regulovaní, takže pokud jste si k nim vložili peníze, můžete si je kdykoliv vybrat zpět. To ovšem nemění nic na tom, že autoři webu Výdělek Peněz o Martinu Kozlovi svým čtenářům úmyslně lžou.
Úplně stejný příběh už internetem koloval před dvěma lety. Původně se web jmenoval Trade Journal Online, ale obsahem se prakticky nelišil. Web původně odkazoval na program OptioNavigator, který rozhodoval o nákupu nebo prodeji za obchodníka. Úspěšnost programu byla ale příliš nízká, takže mnoho jeho uživatelů přišlo o celý obchodní kapitál.
Martin Kozel? Jednoznačný podvod!
Vraťme se nyní k obchodníkovi, který na této strategii údajně vydělává. Redaktorka Sára Dudková v článku prozrazuje jen to, že se jmenuje Martin Kozel, pochází z Prahy a je mu 27 let. U článku najdete také několik jeho fotografií. Tyto fotografie jsou ovšem falešné, protože jsou stažené z internetových fotobank. Jinými slovy, muž na fotografiích není žádný Martin Kozel. Stejně je tomu i s fotografií redaktorky.
I jméno obchodníka (a vlastně i redaktory) si autoři vymysleli. Stejný příběh o 27letém muži, který vydělal pomocí zmiňované strategie, totiž najdete i na cizojazyčných webech. Každý web ale uvádí jiné jméno a původ obchodníka. Na zahraničních verzích podvodu je například Edward Green z Washingtonu, Emil Jansson ze Stockholmu atd. U některých obchodníků autoři použili stejné fotografie, jako u Martina Kozla.
Na závěr se ještě zaměříme na datum, kdy byl článek publikován. Podvod je na internetu už několik let, ale datum vložení se každý den aktualizuje. Článek, u kterého se neustále mění datum, aby vypadal aktuálně, zkrátka nemůže být důvěryhodný.
Pokud si chcete úspěšnost doporučované strategie sami otestovat, můžete si založit demo účet na binární opce, ideálně u nějakého kvalitního brokera. Na demo účtu se obchoduje s virtuálními penězi, takže případné ztráty (ale i zisky) jsou pouze fiktivní. Nebudete tak riskovat ztrátu vlastního kapitálu. Samotné binární opce nejsou podvod a dá se na nich vydělávat. Pokud však chcete pomocí binárních opcí dlouhodobě profitovat, budete se muset důkladně připravit.