Easy Cash System – podvod, který už tu (ne)jednou byl

V této recenzi se podíváme na sérii několika podvodných webů, které podle všech dostupných indicií pochází z dílny stejných autorů. Jedná se o webové stránky s nadpisem The Business Magazine (nebo také HIS Business and Finance), které se nacházejí na různých internetových adresách a pod záminkou snadného zbohatnutí lákají k online obchodování.

Nejprve si pojďme říci, co je na zmíněných webových stránkách podvodného. V první řadě je to nabízení různých produktů k online obchodování, které by měly uživatelům zaručit vysoké a stabilní příjmy. Nabízené obchodní metody ale slibovaných výsledků nedosahují. V textu jsou čtenáři zároveň přesvědčováni, že obchodování s nabízeným produktem nevyžaduje zkušenosti s online obchodováním a navíc prý stačí, abyste uměli jen základy práce s počítačem.

Easy Cash System - objednávková formulář

Easy Cash System – objednávková formulář

Stejný příběh a Easy Cash System

Web The Business Magazine obsahuje článek o tom, jak nezaměstnaný muž s finančními problémy dokázal zbohatnout pomocí jednoduché obchodní metody Easy Cash System. To vše prý bez zkušeností a z pohodlí domova. Jednotlivé verze webu The Business Magazine jsou si velmi podobné a v některých případech se liší pouze v uvedeném jménu muže a jeho obchodní metody.

Setkat se tak můžete s verzí, která popisuje příběh jistého Milana Thomase a odkazuje na obchodování forexu prostřednictvím brokera xTrade. Jiná verze ten stejný příběh přisuzuje Pavlu Knapcovi ze Slovenska. V jedné z posledních verzí podvodného webu autoři vsadili na nové jméno Pavel Tůma a novou obchodní metodu Easy Cash Systém.

Existují ale i další důkazy, které pochybnou webovou stránku usvědčují z podvodu. Web například existuje ve slovenském jazyce, v maďarštině, nebo například v litevštině.  Na slovenské verzi se píše o muži jménem Tomáš Mikluš a jeho metoda se jmenuje „Systém ľahkých peňazí“. U většiny článků je navíc kromě stejného textu použitá i stejná fotografie.

Je to pouhá reklama

Když se na pochybný web důkladně podíváte, najdete hned několik varovných signálů. Tak například to, že web vypadá jako portál o financích, jenže neobsahuje žádné další články ani žádné rubriky. Všechny odkazy vás přesměrují k nákupu doporučovaného produktu Easy Cash System nebo k registraci k nějaké společnosti. Autoři navíc vůbec neupozorňují na vysoké riziko spjaté s obchodováním.

V některých případech vás web odkáže na další reklamní stránku s falešnými recenzemi. U recenzí na výdělek jsou často fotografie lidí, kteří je měli psát. Když si fotografie vyhledáte na internetu, tak zjistíte, že se lidé jmenují úplně jinak, než je na reklamním webu uvedeno. Je tedy patrné, že ani tyto recenze nejsou důvěryhodné.

Stejná stránka psala také o Pavlu Knapcovi

Stejná stránka psala také o Pavlu Knapcovi

Shrnutí

Je Easy Cash System skutečně tak výnosný, jak jeho autoři tvrdí? A co vlastně tento EasyCash systém představuje: obchodní strategii, automatického robota, nebo snad návod k obchodování? Vzhledem k tomu, že reklamní web je plný lží a výmyslů, tak si odpověď může domyslet každý. Je to podvod. A nejedná se o žádné překvapení, protože snad všechny systémy slibující snadné a jednoduché zbohatnutí jsou z dlouhodobého hlediska ztrátové.

Pokud jste objevili systém, který by podle vás mohl dosahovat dobrých výsledků, otestujte si jej nejprve nanečisto. K tomuto účelu vám poslouží obyčejný demo účet neboli testovací verze skutečného obchodního účtu. Nezapomeňte, že online obchodování není jednoduché a proto bez znalostí a zkušeností pravděpodobně neuspějete, ačkoliv podvodníci tvrdí často opak.

   Autor článku: Marek Horák

Komentáře nejsou povoleny.